Proč betonový strop

Betonový monolitický strop je jediná konstrukce, která umožňuje využití nosné konstrukce ve více směrech. Lze tak využít podpěr po celém obvodu stropní konstrukce. Všechny ostatní konstrukce (desky Hurdis, panely Miako, vložkové stropy) jsou pnuty mezi dvě protilehlé podpory. To umožňuje výrazně snížit potřebné dimenze konstrukce a zvyšuje tuhost celé konstrukce objektu.

Opadá tak i nutnost provádět železobetonové ztužující věnce v úrovni stropu. Věnce jsou součástí desky. Železobetonová deska odstraňuje i další problém běžných stropů, kterým jsou trhliny ve spárách mezi panely, nebo mezi vložkami.

Další výhodou je možnost upravit konstrukci podle zatížení nezávisle na skladebném systému. Do konstrukce stropu lze opřít sloupky krovu, těžké příčky, komínová tělesa. V ostatních konstrukcích je nutno použít pod silně zatížená místa zesilujících prvků (ocelové nosiče, zdvojené vazníky, silnější panely). V deskové konstrukci lze vytvořit takzvané skryté průvlaky, které umožňují vynechání ocelových průvlaků.

Dále nesmíme zapomenout na možnost vytvoření prostupů nebo jiných otvorů například pro schody v téměř libovolném místě stropní konstrukce.

© 2010 - 2012 www.betonstropy.cz
Design by www.polygrafik.cz
Code by Bycek - www.linkovnik.com
Textové menu: Úvod - Proč betonový strop - Rychlost montáže - O nás - Reference - Kontakt
CZIN.eu Goog.cz Linkovník.cz ONLINE-ONLINE.cz rejstřík firem Katalog odkazů katalog www stránek Linkovník