Jak rychlá je montáž stropu

Strop na rodinném domku lze provést během 2 až 5 dnů v závislosti na jeho komplikovanosti. Na připravený podklad (hrubě urovnaná pláň, podkladní beton, konstrukce spodního patra) se postaví bednění skládající se ze stojek, podpůrných nosníků a překližkových bednících dílců.

Systémové bednění umožňuje rychlý postup prací (1 až 2 dny). Po provedení bednění se osadí výztuž. Z naší zkušenosti preferujeme použití vázané výztuže z jednotlivých prutů (velká úspora proti kari sítím, 1 až 2 dny).

Po dokončení výztuže se provede betonáž pomocí čerpadla betonu. Beton se musí během ukládání hutnit vibrátorem (cca 1/2 dne). Zhruba po dvou dnech lze na ještě zabedněném stropě provádět další práce (navážení materiálu, zdění příček, příprava bednění dalšího stropu).

Zabetonovaný strop je potřeba nechat několik dní vytvrdnout, po té se dá odbednit (cca 10 dní). Pod hotovým stropem zůstanou jen stojky do úplného uzrání betonu (cca měsíc). Závisí na klimatických podmínkách, pevnosti betonu a případných urychlujících přísadách.© 2010 - 2012 www.betonstropy.cz
Design by www.polygrafik.cz
Code by Bycek - www.linkovnik.com
Textové menu: Úvod - Proč betonový strop - Rychlost montáže - O nás - Reference - Kontakt
CZIN.eu Goog.cz Linkovník.cz ONLINE-ONLINE.cz rejstřík firem Katalog odkazů katalog www stránek Linkovník